Bezpiecznie

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży dnia 29 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji – dzielnicowym, panem Andrzejem Materakiem.
Prowadzący spotkanie omówił, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły, przypomniał zasady poruszania się po ulicy oraz podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w kontaktach z obcymi. Oczywiście przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji, głównie nad wodą, w górach czy w czasie podróży.
Podczas spotkania uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się jakie mają prawa i obowiązki w świetle przepisów, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną za swoje czyny. Przypomnieli sobie jak uniknąć zagrożeń związanych z nieodpowiednim korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych.
Nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazanych informacji oraz innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było niezwykle pouczające i interesujące.

a1 a2