II Rejonowy Bieg Ratowniczy

Uczniowie klasy 8 w składzie: Sandra Karczyńska, Radosław Chwiłka,Bartosz Lentner i Patrycja Turaj po raz drugi z rzędu brali udział w zmaganiach w " II Rejonowym Biegu Ratowniczym". Nasi uczniowie popisali się wspaniałymi umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną. Ich zadaniem było udzielenie pierwszej pomocy w scenkach pozoracyjnych takich jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa u 5 letniego dziecka, postępowanie w stanie drgawek, unieruchomienie kończyny górnej, udzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym, opatrywanie ran. Nasi koledzy wykazali się bardzo dobrą umiejętnością, jaka jest współpraca w zespole. Ponadto ich wiedza i szczególnie profesjonalne umiejętności praktyczne zostały wyróżnione przez organizatorów. W całym konkursie uplasowaliśmy się na 5 miejscu. Ale to dopiero początek, bo nie zamierzamy spocząć na laurach i już planujemy udział w kolejnych konkursach. Chylimy czoła – ponieważ ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to żmudna i ciężka praca, w którą trzeba włożyć sporo pracy i wysiłku. Serdecznie gratulujemy !!!

q1 q2 q3 q4 q5 q6 q7 q8