psp2praszka

Projekt: „Unihokej – Floorball, sport i wycieczki”

Nasza szkoła bierze udział w polsko-czeskim projekcie „Unihokej -Florbal, sport i wycieczki" w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie „Pradziad“.
Jednym z działań jest udział w międzynarodowym turnieju unihokeja, aby rozpropagować wśród uczniów ten ciekawy sport.
Pierwsze zawody rozegraliśmy w ten weekend 19-20.02. 2022r. w Jeseniku (Czechy).
Był to turniej dwudniowy, na którym wystąpiliśmy w kategorii 13-16 lat - w składzie: Kinga Wilk, Zuzanna Kałwak, Zuzanna Werner, Dominik Cichosz, Mateusz Krzemiński, Mateusz Jarząb, Dawid Kosiński, Antoni Rębacz, Miłosz Stasiak, Hubert Drygała. W pierwszym dniu zajęliśmy trzecie miejsce, w drugim dniu również uplasowaliśmy się na podium (brązowy medal). W całym turnieju straciliśmy sporo bramek, ale szukamy pozytywów, którymi było ogromne zaangażowanie i pierwsza zdobyta bramka (Hubert Drygała po podaniu Dominika Cichosza). Wszyscy cieszyliśmy się z tego gola, bo cała drużyna na niego zapracowała. Unihokej to dla nas nowa dyscyplina, której dopiero uczymy się.
Turniej to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i nawiązanie nowych znajomości z naszymi sąsiadami - Czechami ( w projekcie też uczestniczą uczniowie ze Strojca , SP3 w Praszce i Opola). Organizatorzy zapewnili nam jeszcze jedną atrakcję, jaką była jazda na nartach biegowych, która przysporzyła nam wiele pozytywnych emocji!
Kolejny turniej odbędzie się 19.03. 2022r. również w Czechach, a później będziemy ich gościć w Praszce. Wszystko to dzięki Gminie Praszka (Partner projektu i finansujący zadania w Polsce) oraz Zakladni Skola Ceska Ves (Wykonawca projektu).