Przerwa na czytanie

25 października 2023 roku braliśmy udział (już drugi raz) w IV Międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskiej akcji pt.” Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Tego dnia w naszej szkole czytało (lub słuchało) 187 osób.
Cele tej akcji to:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
    W tym roku akcja miała charakter „przerywnika” na lekcji. Wielkim zaangażowaniem i poczuciem humoru wykazali się nauczyciele prowadzący zajęcia, którzy brawurowo odczytali wylosowane przez uczniów teksty. Pięknie dziękujemy
    Dodatkową atrakcją wydarzenia czytelniczego był wywiad z polską noblistką – patronką roku 2023 – Wisławą Szymborską, profesjonalnie zainscenizowany przez Maję Szczukę z klasy 5b oraz Konstantinosa Tegosa z klasy 8.
    Akcję można podsumować słowami Wisławy Szymborskiej:
    „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.