Dzień Odkrywców Zawodów

W poniedziałek kilkoro uczniów z klasy 7 oraz 8 miało przyjemność po raz kolejny wziąć udział w innowacji dydaktycznej – Dzień Odkrywców Zawodów, której prekursorami są: Pani Anna Hiller – Janik – doradca metodyczny w Opolskie Centrum Edukacji oraz Pan Radosław Gliński – dyrektor Nestro-The Clean Solutions. Nasi uczniowie mogli obserwować w firmie Blyss Polska stanowiska pracy: pracownik biurowy, magazynier/operator wózka widłowego, specjalista ds. obsługi klienta, stolarz, grafik, specjalista ds . logistyki wewnętrznej oraz monter pojazdów i urządzeń transportowych. Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci, a pracownicy przez kilka godzin poświęcali im mnóstwo uwagi pokazując (na ile było to możliwe) swoje stanowiska pracy. Przez ten czas, który uczniowie spędzili w firmie, mogli swobodnie porozmawiać z pracownikami i dowiedzieć się jakie predyspozycje i umiejętności powinna mieć osoba zajmująca dane stanowisko, co może pomóc im w wyborze przyszłej ścieżki kształcenia oraz podejmowaniu decyzji zawodowych. Bardzo dziękujemy firmie Blyss za możliwość udziału w takim dniu oraz miłe przyjęcie i poczęstunek.