Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

4 lipca rozpoczęła się przygoda nauczycieli z Portugalią w ramach projektu Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej.

Program operacyjny współfinansowany z Europejskiego Funduszu Edukacyjnego Erasmus+.

Pierwszy dzień nauki już za nami. Nauczyciele biorą udział w kursach creative teaching, tools for modern teaching, online learnig, cultural learning and diversity lub English development. Oprócz tego poznajemy piękną Coimbrę.

W kolejnym dniu zwiedzaliśmy piękną pierwsza stolicę Portugalii – Coimbrę.

Na szlaku naszej portugalskiej przygody było dziś Porto. Piękne, historyczne miasto, które warto zobaczyć.

To już 5 dzień naszej portugalskiej przygody. Przyglądamy się historii i kulturze kolejnego portowego miasta. Aveiro to portugalska Wenecja, w której także na każdym kroku można podziwiać na budynkach przepiękne kafle.

Sanktuarium fatimskie jest celem wielu pielgrzymek katolickich. My również dzisiaj tu dotarliśmy i przeżyliśmy wzruszające chwile.

W sercu Coimbry znajduje się piękny ogród botaniczny, który każdy turysta powinien zobaczyć. Wiekowe, wspaniale, olbrzymie drzewa miedzy innymi fikusy, niezwykłe kliwie oraz bambusowy las przepięknie się komponują tworząc niezapomniane widoki.

Historia w każdym narodzie jest wiecznie żywa. Byliśmy świadkami jak mieszkańcy Coimbry czczą swoją patronkę św. Izabelę uczestnicząc w licznych paradach i defiladach.

Portugalia to nie tylko zabytki, ale także przepiękna, nostalgiczna i nastrojowa muzyka Fado. Dziś mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać koncertu tego gatunku muzyki.

Stolica Portugalii powitała nas piękną pogodą. Mieliśmy okazje zobaczyć przepiękną panoramę Lizbony, jej zabytki i architekturę. Miasto budzi podziw i zachwyt.

Dziś po zajęciach mieliśmy przyjemność zwiedzać najstarszy Uniwersytet w Coimbrze, który został założony w XIII wieku. Najcenniejszą rzeczą wpisaną na listę UNESCO jest biblioteka Joanitów. Warto zobaczyć także zabytek sakralny kaplicę St. Michaela oraz zabytkowe sale wykładowe.

To już koniec naszej portugalskiej przygody. Oprócz zajęć projektowych mieliśmy możliwość poznać bogatą kulturę, tradycję oraz historię tego pięknego kraju.