Światowy Dzień Inżyniera

4 marca obchodzony był Światowy Dzień Inżyniera. Czterech uczniów z klasy 7- Tomasz, Szymon, Nikodem oraz Tymoteusz „przyszli inżynierowie” mieli przyjemność obchodzić ten dzień na Politechnika Częstochowska wśród wykształconych już inżynierów. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda wydział Politechnika Częstochowska Wydział Inżynierii Produkcji i Tech. Materiałów, mogli zapoznać się z ofertą biznesu, ponieważ w tym dniu uczestniczyło również wielu przedstawicieli różnych firm. Wysłuchali bardzo ciekawego panelu dyskusyjnego nt. „Inżynier w dobie cyfryzacji i robotyzacji”, gdzie Panowie wypowiadali się, jak na przestrzeni lat zmienia się stanowisko pracy inżyniera oraz jakie cechy powinien posiadać dobry inżynier. Na koniec chłopcy wzięli udział w warsztatach z Budowania zasobów własnych – trening potencjału – prowadzony przez Panią Annę Hiller- Janik z Opolskie Centrum Edukacji.

Dziękujemy za umożliwien

ie udziału w tym wydarzeniu.