XIV Przegląd Teatrów Szkolnych

XIV Przegląd Teatrów Szkolnych to wydarzenie, które dzisiaj uświetniło Międzynarodowy Dzień Teatru, obchodzony 27.03. Przegląd Teatrów to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogą przenieść się w magiczny świat sztuki teatralnej, wcielić się w inne, często różne postaci i przeżyć ich emocje.

Jak każdego roku organizatorem imprezy jest nasza szkoła i MGOKiS a honorowy patronat objął Burmistrz Miasta p. J. Tkaczyński. Podczas przeglądu uczniowie z 5 szkół podstawowych,tj. Szkoły Podstawowej nr 2, 3 i 4 z Praszki; Szkoły Podstawowej z Rudnik i Wierzbia, zaprezentowali przedstawienia teatralne, zaś jury w składzie p. E. Gędek, p. A. Gędziorowska i p. O. Tokarska wyłoniło najlepszych aktorów i aktorki. Owe tytuły zdobyli Aleksandra Szewczyk z Wierzbia i Piotr Kościelny z Rudnik; wyróźnienie zdobyła Julia Jurczyk ze SP Nr2 i Patrycja Rzepka z Wierzbia. O nagrody dla uczestników i laureatów zadbali Urząd Miejski w Praszce, GOSKOM Praszka, Metal- Tech p. Marcin Polak. Słodki poczęstunek przygotowano dzięki GS Praszka i jednej lokalnej firmie.

Trzeba przyznać, że każda grupa przedstawiła spektakl na bardzo wysokim poziomie. I jak zawsze wszyscy świetnie się bawili, bo przecież na tym polega teatr!

Występ grupy teatralnej ze SP Nr 2 na XIV Przeglądzie Teatrów Szkolnych był naprawdę wyjątkowy. Uczestnicy zespołu, pod kierunkiem p. K. Kłosiak- Chwiłki i p. M. Bejm, przygotowali spektakl pt. „Anka z Zielonego Wzgórza”. Wszyscy występujący odegrali swoje role wzorcowo, bezbłędnie i zachwycająco. Miło nam poinformować, że uczennica Julia Jurczyk zdobyła wyróżnienie.W przedstawieniu wystąpili: Maja Szczuka, Julia Jurczyk, Krystian Gaik, Maria Marel, Martyna Owczarek, Daria Topoła, Amelia Meroń, Oskar Majda, Kamil Orzeszyna, Antek Orzeszyna, Patrycja Stasiak i Oliwia Pawelec.

Wszystkim występującym gratulujemy występu i talentu. Brawo😀

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób