Wizyta w Londynie

W dniach 9-14 października grupka uczniów z naszej szkoły odwiedziła Londyn i Cambridge. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić się językowo oraz poznać kulturę i zwyczaje Wielkiej Brytanii. Londyn przywitał nas pełnią słońca oraz błekitnym niebem. W tym dniu zobaczyliśmy najważniejsze instytucje Wielkiej Brytanii: Pałac Buckingham, Opactwo Westminster, słynna wieżę z zegarem Big Ben, budynki Parlamentu oraz Plac Trafalgar. Następnego dnia czekały nas kolejne atrakcje: Leeds Castle oraz gotycka Katedra w Canterbury, która jest oficjalną siedzibą glowy kościola anglikańskiego. Katedra jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czwartek był również dniem pełnym wrażeń: słynne Muzeum Figur Woskowyvh Madame Tusseuds oraz najstarsze miasteczko uniwersyteckie Cambridge na długo pozostaną w naszej pamięci. Ostatni dzień to przepiękne widoki z London Eye, rejs po Tamizie oraz południk 0 w Greenwich i Królewskie Obserwatorium.